LAT nutarčių apžvalga 2022 m. rugsėjo 19 d. – rugsėjo 23 d.

2022 10 03

Šiuo laikotarpiu Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyrius išnagrinėjo 3 bylas, kurias trumpai aptariame žemiau:

Pirmosios instancijos teismo nutartis, kuria panaikintas bankrutuojančios bendrovės kreditorių komiteto nutarimas dėl administravimo išlaidų sąmatos pakeitimo ir šis klausimas grąžintas iš naujo spręsti kreditorių komitetui, gali būti skundžiama apeliacine tvarka.

2022 m. rugsėjo 21 d. Nr. e3K-3-206-823/2022

Skaityti daugiau

Stiprus vėjas savaime nėra nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybė, kadangi jo faktą galima protingai numatyti ir tam pasiruošti, todėl kiekvienu atveju turi būti atsižvelgiama į konkrečios situacijos aplinkybes. Žemesnės instancijos teismų sprendimai panaikinti ir byla perduota iš naujo nagrinėti pirmosios instancijos teismui.

2022 m. rugsėjo 21 d. Nr. e3K-3-211-781/2022

Skaityti daugiau

Spręsdamas klausimą dėl bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės padalijimo, LAT pakartojo savo praktiką, kad pagal byloje esančią medžiagą turi būti sudaromas ir teismo sprendimo motyvuojamojoje dalyje išdėstomas sutuoktinių turto balansas, po to iš bendro sutuoktinių turto pirmiausia turi būti sumokamos iš šio turto mokėtinos skolos. Jeigu, sudarius balansą, paaiškėja, kad bendro turto liko, šis turtas padalijamas sutuoktiniams lygiomis dalimis. LAT pakeitė teismų sprendimų dalis dėl kompensacijos priteisimo ieškovei iš atsakovo, sumažindamas (perskaičiuodamas) kompensacijos dydį.

2022 m. rugsėjo 21 d. Nr. e3K-3-222-781/2022

Skaityti daugiau

Visą apžvalgų archyvą galite rasti čia: https://walless.com/apzvalgos

WALLESS Weekly Review

Subscribe and receive the summary of the Lithuanian Supreme Court's rulings every week in your inbox. The information is prepared by the WALLESS Arbitration and Dispute Resolution Team.

Please note that review is in Lithuanian.