LAT nutarčių apžvalga 2021 m. gegužės 3 d. – gegužės 7 d.

2021 05 17

Jeigu nutartis sustabdyti bylą, dėl kurios paduotas kasacinis skundas, neteko teisinio aktualumo ir nesukelia teisinių pasekmių, kasacinis procesas turi būti nutrauktas.

Bendrovė pateikė prašymą skolininkės bankroto byloje įtraukti ją į kreditorių sąrašą. Bankroto administratorius atsisakė tą padaryti, nustatęs, kad Tarptautiniame komercinio arbitražo teisme prie Rusijos federacijos prekybos rūmų (Tarptautinis komercinio arbitražo teismas) yra nagrinėjama byla pagal bendrovės ieškinį skolininkei dėl skolos priteisimo. Perdavus klausimą dėl finansinio reikalavimo nagrinėti teismui, pirmosios instancijos teismas civilinę bylą sustabdė, kol bus išnagrinėta byla Tarptautiniame komercinio arbitražo teisme. Bendrovė nesutiko su nutartimi ir ją apskundė apeliacine tvarka. Apeliacinės instancijos teismas nutartį paliko nepakeistą.

Bendrovė padavė kasacinį skundą. Iki kasacinio skundo nagrinėjimo byla arbitraže buvo išspręsta ir civilinės bylos nagrinėjimas pirmosios instancijos teisme buvo atnaujintas. Todėl kasacinis procesas buvo nutrauktas. Skolininkei iš kasatorės buvo priteistos bylinėjimosi išlaidos.

2021 m. gegužės 5 d. Nr. e3K-3-142-469/2021

Šią nutartį rasite čia.

Apžvalgas parengė arbitražo ir teismų praktikos grupė.

WALLESS Weekly Review

Subscribe and receive the summary of the Lithuanian Supreme Court's rulings every week in your inbox. The information is prepared by the WALLESS Arbitration and Dispute Resolution Team.

Please note that review is in Lithuanian.