LAT nutarčių apžvalga 2020 m. birželio 15 d. – birželio 19 d.

2020 06 29

Pardavėjo pareigos garantuoti parduodamo naudoto daikto kokybę ir atskleisti pirkėjui informaciją apie daikto būklę nepaneigia nei maža kaina, nei paties pardavėjo nežinojimas apie daikto būklę.

Parduodamas naudotas daiktas dėl natūralaus nusidėvėjimo, ankstesnio naudojimo sąlygų (intensyvumo ir kt.) savo kokybės savybėmis gali skirtis nuo analogiško naujo daikto, dėl ko galima tikėtis mažiau efektyvios ir trumpesnės jo naudojimo trukmės, tačiau ir toks daiktas turi būti tinkamas naudoti pagal paskirtį. Daikto tinkamumas naudoti pagal paskirtį neturi būti suprantamas kaip įmanomumas jį naudoti, nors ir patiriant dėl to didelius nepatogumus, įvairaus pobūdžio trikdžius ar papildomas sąnaudas.

Pardavėjo pareigos garantuoti parduodamo naudoto daikto kokybę ir atskleisti pirkėjui informaciją apie daikto būklę nepaneigia nei maža kaina, nei paties pardavėjo nežinojimas apie daikto būklę. Jei pirkėjas nepasinaudoja savo teise patikrinti perkamo naudoto daikto kokybę, tai nepanaikina pardavėjo atsakomybės už daikto kokybę.

Esminiams automobilio trūkumams, lėmusiems uždraudimą jį eksploatuoti, išaiškėjus tik po atliktos profesionalios automobilio techninės apžiūros, pirkėjas iš esmės negavo to, ko tikėjosi iš sudarytos su pardavėju pirkimo-pardavimo sutarties, dėl to yra pagrindas taikyti pirkėjo reikalaujamą teisių gynimo būdą – grąžinti sumokėtą kainą ir atsisakyti sutarties.

2020 m. birželio 17 d. Nr. e3K-3-193-421/2020

Nutartį galite rasti čia.

Apžvalgą parengė arbitražo ir teismų praktikos grupė.

WALLESS Weekly Review

Subscribe and receive the summary of the Lithuanian Supreme Court's rulings every week in your inbox. The information is prepared by the WALLESS Arbitration and Dispute Resolution Team.

Please note that review is in Lithuanian.